2011. november 5., szombat

Alakulnak a falak

Elég rég jelentkeztem, de ezalatt azért nem tétlenkedtem. A vár falainak alaprétege már kész, tegnap összeszámoltam és már 7.000 szál benne van a kis makettben. Hogy mennyi lesz a vége nem tudom 12-15.000-re tippelném, de majd meglátjuk.
Ami elég pepecselős rész volt, az a belső falak végleges kialakítása, mivel az ajtókat és ablakokat egy az egybe olyanra csináltam meg, mint az eredeti (külön köszönet a vár jegyszedőjének aki beengedett belépő nélkül, hogy gyorsan lefotózhassam a belső udvar ajtajait). Itt egy kép az egyik belső falról.


A belső udvar folyosóinak, lépcsőinek és korlátainak kialakítása még elég nehéz lesz, de előbb-utóbb az is meglesz. Muszáj megcsinálni teljesen készre a belső teret, mert később már nem lehet könnyen hozzáférni.

How do they do it? :)
És, hogy hogyan is készül egy ilyen belső rész:

 
Hát egy egészen kevés kis türelmet igényel :)


A vár mellett készítek még 1-2 másik kis makettet is, ezekről rövidesen külön postban írok.

2011. szeptember 1., csütörtök

"Alapkőletétel" :)

Múlt hétvégén otthon voltam, így tudtam kicsit dolgozni az alapon. A vár belső udvarának "kövezetét" sikerül nagyjából megcsinálni. Ugyan még nincs kész teljesen és még nem is teljesen egyöntetű, de valami ilyesmi lesz :


2011. augusztus 26., péntek

Régi videó

Egy régebbi telefonom nemrégiben előkerült, és nézegettem mi van rajta. Találtam egy videót, amin az látható amikor meggyújtottuk a közel 6.000 levágott gyufafejet. 2 másodperc alatt 1,5 méteres lángja lett, majd további fél percig égtek még a kavicsok közé esett fejek.
A minősége sajnos elég gyenge, mivel a régi iphonomon lévő videó softwareből nem lehetett kimenteni a filmet, így a kis samsunggal vettem "fel" az iphone képernyőjéről.
Mindenesetre jó szórakozást :)


2011. július 30., szombat

Ilyen lett a múltkor elkezdett fal

Ma volt egy kis időm, hogy a műhelyben tevékenykedjek. Ennek eredményeként a múltkor elkezdett várfalat ma nagyjából be is fejeztem. Ezen kívül még a beltér padlórészével és még néhány fallal bíbelődtem.

Ilyen lett a korábbi fal:



2011. július 26., kedd

Csinálgatom

Az utóbbi időben elég kevés az időm, így az "építkezés" tempója sem repeszt, de bízom benne, hogy hamarabb kész lesz mint a 4-es metró.
Szóval mostanában a falakat csinálgatom, hétvégén megyek haza és remélem, hogy abba a szűk 1,5 napba lesz időm kicsit a műhelyben dolgozni.

Íme két kép, hogyan is készül egy oldal.



Mivel a szálak egymáshoz képest kb 5mm-es eltolással helyezkednek el egymás mellett, így a sorok elején lévő szálakat levágom méretre. Ezután már csak rakni kell a többi szálat, de vigyázni kell, mert ha egy görbe szál bekerül a sorba, az könnyen elronthatja a párhuzamosságot, így érdemes előtte megnézni őket nagyjából. Ha nem túl nagy a görbület, akkor azt finoman ki lehet egyenesíteni. Ezután pedig jöhet a ragasztás. 
Természetesen nem egymáshoz ragasztom őket, mert úgy nagyon hosszadalmas lenne, hanem egy előre kivágott alapra. Ez az alap az első makettnél még kartonlap volt, most viszont már rétegelt lemez, mivel a ragaszt meghajlította a lapot.


Ilyen mikor megragasztok egy oldalt. Ezt majd otthon szépen levágom otthon, hogy ne legyenek kilógó szálak sehol, és lecsiszolom, hogy minden szép egyenes és sima legyen.

Szóval az utóbbi időben a várfal oldalait csinálgatom, ez még így önmagában nem túl látványos, viszont mikor majd elkezdem őket összeállítani, akkor már jól fog kinézni.

2011. július 9., szombat

Az alap

Le lett szabva a makett alapjául szolgáló bútorlap, így ma arra rajzolom át az alaprajzot kiegészítve a bástyák és a rondella alaprajzával. Hát, nem lett pici, 102 x 72 cm. Nem tudom hol fogom tárolni, ha kész lesz XD

2011. július 8., péntek

Elkezdtem

   Jó néhány nap eltelt a legutóbbi bejegyzést óta. Ezalatt a gyufával sajnos nem sokat haladtam, viszont a PSZF-et teljesen befejeztem, immár hivatalosan is közgazdászként csinálok gyufamaketteket. Még jó, hogy a két terület annyira összeillik XD
   Az utóbbi 2-3 napban azért gyufáztam is egy kicsit, a belső falak már alakulnak, a körfolyosó, és a támpillérek összerakása lesz a következő. Hogy ez mikorra fog menni az már jó kérdés, mivel ehhez műhely kéne, ami csak Gyulán adott, viszont mivel hétfőtől hivatalosan is a Coca-Cola-nál fogok dolgozni nem tudom mennyi időm lesz és milyen gyakran fogok hazajárni. Valószínűbb, hogy a beltér véglegesítése helyett a következőkben inkább a külső falakat fogom csinálni, amikhez nem szükséges műhely.
Ja, és 1-2 kép:


A körfolyosók még egyelőre a földön vannak, mivel a tartószerkezet még nincs kialakítva.